Renowacja i naprawa wyrobów z mosiądzu i brązu

Naprawa wyrobów z mosiądzu i brązu

Odlewy artystyczne z mosiądzu i brązu należą do bardzo trwałych, jednak czasami i one nie wytrzymują próby czasu. Wystarczy chwila nieuwagi, by przypadkowe strącenie spowodowało uszkodzenia przedmiotu. Szczególnie narażone na upadki są wolno stojące odlewy, takie jak świeczniki, popiersia, statuetki czy lampy stołowe. Nieco rzadziej zniszczeniom ulegają również elementy użytkowe, m.in. mosiężne wieszaki, ozdoby artystyczne lub klamki. Na szczęście większość tego typu usterek można szybko naprawić.

Nasza odlewnia metali nieżelaznych podejmuje się napraw uszkodzonych przedmiotów z brązu i mosiądzu również takich jak żyrandole, kinkiety, figury ozdobne. Każde zamówienie jest traktowane indywidualnie. W razie potrzeby naprawiamy uszkodzony element, a jeżeli nie jest to możliwe wówczas na podstawie dostarczonego opisu wykonujemy nowy. Jest on tak przygotowywany, by nie różnił się od reszty przedmiotu. Można go dodatkowo „postarzyć”, pokryć patyną, polakierować (na dowolny odcień) lub wypolerować. W większości przypadków mało wprawne oko nawet nie rozpozna, że dana część nie jest oryginalna i była wymieniana!

Renowacja przedmiotów z metali nieżelaznych

Świecznik S-5AOprócz napraw związanych z uszkodzeniem przedmiotów z brązu lub mosiądzu wykonujemy również renowacje, pozwalające nadać statuetkom, popiersiom i przedmiotom użytkowym nowego blasku. Mosiądz wraz z upływem czasu ciemnieje, a na gładkiej dotychczas powierzchni mogą pojawiać się pojedyncze plamki. Jeżeli przedmioty mosiężne nie są odpowiednio konserwowane, proces ten będzie coraz bardziej widoczny. Oczywiście są osoby, którym podoba się stylizacja na antyki, ale wielu naszych klientów marzy o tym, by przywrócić stare pamiątki rodzinne do pierwotnego wyglądu i dodatkowo zabezpieczyć je przed działaniem czasu.

Wykonujemy renowacje wszystkich przedmiotów wykonanych z mosiądzu – klamek, wieszaków, popiersi, figurek, statuetek oraz lamp (zarówno mniejszych kinkietów, jak i całych żyrandoli). Korzystamy z najlepszych, sprawdzonych preparatów do czyszczenia, dobierając je każdorazowo do przedmiotu, który podlega renowacji. Dzięki temu otrzymujemy zamierzony efekt. Dodatkowo, po zakończeniu czyszczenia zabezpieczamy mosiężne odlewy przed starzeniem się, stosując profesjonalne pasty, woski i żywice. Tak zakonserwowane popiersie czy statuetka szybko odzyskuje dawny blask, a co więcej – utrzyma go przez kolejne lata.

W przypadku starych, mosiężnych kinkietów lub żyrandoli z brązu wymieniamy również przewody elektryczne, dzięki czemu eksploatacja lamp jest w pełni bezpieczna.

Na życzenie klientów wykonujemy również repliki posiadanych przedmiotów z mosiądzu i brązu. Jeżeli macie Państwo popiersia, medaliony, figurki lub inne przedmioty o wartości sentymentalnej, zapraszamy do nas. Jeżeli nie uda się ich uratować przygotujemy odpowiednio postarzoną replikę, która pozwoli zachować w pamięci dawne lata i miłe wspomnienia.