Klamki okienne i do drzwi tarasowych

Odlewnia Metali Nieżelaznych oferuje szereg ciekawych modeli klamek okiennych i balkonowych (do drzwi na taras lub balkon).

Wykonywane przez nas klamki okienne są ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu. Miękkie linie i ciekawe grawerowania nadają im eleganckiego wyglądu. Produkowane w różnych kształtach i wielkościach pasują do każdego wystroju wnętrza – zarówno do domów nowoczesnych, jak i okien stylowych lub retro. Wykonujemy również różnego rodzaju klamki do drzwi tarasowych.

W naszej ofercie posiadamy kilkanaście ciekawych wzorów. Większość z nich to klamki mosiężne, dostępne jako błyszczące lub matowe. Każda z nich pasuje do klasycznych okien PCV lub drewnianych, jak również do starszych modeli okien zespolonych. Montaż klamek okiennych jest bardzo prosty i możliwy do wykonania samodzielnie. Wszystkie mają standardowe rozwiązania techniczne, dzięki czemu są uniwersalne – będzie można je użytkować z każdym rodzajem okien. Podobnie uniwersalne rozwiązania stosujemy w przypadku klamek do drzwi tarasowych – ich mocowanie i wielkość, sprawdzi się w większości przypadków.

Klamka okienne KO-05Klamki matowe najładniej komponują się z oknami nowoczesnymi, dodając mosiądzowi głębi i tworząc wrażenie chłodnego, eleganckiego wystroju. Klamki błyszczące polecamy głównie do okien retro lub pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym, a także wypełnionych dużą ilością bibelotów i ozdób. W naszej ofercie znajdują się także wzory do pomieszczeń zabytkowych, grawerowane w formie liści lub wiszących ozdób. Nowością są klamki okienne do wnętrz urządzonych ascetycznie, utrzymanych w chłodnym klimacie (np. ze szkła i stali). Ich surowe, proste kształty będą ładnie komponowały się z wystrojem tego typu pokojów.

Do każdej klamki okiennej umożliwiamy dobór dowolnego szyldu spośród 13 z dostępnych wzorów. Klient ma również możliwość wyboru rodzaju klamki – dwustronnej (gdzie uchwyt do otwierania znajduje się po obu stronach mocowania tworząc literę T) lub jednostronnej (klamka w formie litery L).

Dlaczego warto wybrać klamki okienne z mosiądzu?

Klamki mosiężne warto wybrać z kilku powodów- przede wszystkim są znacznie trwalsze niż klamki okienne wykonywane z plastiku lub innych tworzyw (właściwie nie da się ich ułamać lub obtłuc). Ich zaletą są również kształty i grawerowane wzory, które trudno znaleźć wśród oferty popularnych marketów budowlanych. Mosiężne klamki (zarówno te matowe, jak i błyszczące) ładniej komponują się z otoczeniem, pozwalają podkreślić jego charakter i dodać ostatecznego rysu. Nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji ani szczególnych zabiegów, by utrzymać je w czystości. Kupując okienną klamkę mosiężną można mieć pewność, że przetrwa bezproblemowo przez wiele lat, ciesząc oko i sprawdzając się w codziennym użytkowaniu.

Sklep odlewni

Odwiedź nasz sklep i zobacz wszystkie klamki okienne

Kliknij