100-lecie Niepodległości

Odlewnia Metali Nieżelaznych Żelazowski świętuje 100-lecie niepodległości!

11. listopada 2018 to wyjątkowa rocznica. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość, zyskując status suwerennego i niezależnego państwa po 123 latach niewoli. Zakup pamiątek związanych z naszym krajem, figur patriotycznych, popiersi Piłsudskiego, orłów, godła państwowego lub innych odlewów będzie doskonałym sposobem, by pamięć o Niepodległej pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom.

Odlewy o tematyce patriotycznej cieszą się dużym powodzeniem od początku istnienia naszej firmy. Zawdzięczamy to ciekawym, unikatowym wzorom (mamy jeden z największych zbiorów projektów) oraz dokładnemu wykonaniu. Dzięki wielu wariantom kolorystycznym wykończenia, każdy może wybrać odlew dopasowany do okoliczności, wystroju, miejsca eksponowania lub własnych gustów.

Popiersie Józef Piłsudski P31Oferujemy rzeźby, figury i popiersia z mosiądzu wykańczane na cztery różne sposoby: jasny polerowany, patynowany przejaśniany, patynowany brązowy i czarny. Odlewy przeznaczone do umieszczenia na wolnym powietrzu są przez nas dodatkowo zabezpieczane – patynowane kwasem, który chroni je przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.

 

Proponowane wzory są unikatowe, jednak – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów – dopuszczamy możliwość wprowadzenia własnych modyfikacji. W tej sprawie prosimy o kontakt z naszą Odlewnią Metali Nieżelaznych.

Odlewy – rodzaje, wzory, wykonanie

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości polecamy Państwa uwadze odlewy związane z Polską i jej historią.

W naszym asortymencie znaleźć można godło Polski (współczesne i historyczne) w wielu wariantach, wymiarach i kolorystyce. Chętnie kupowane są również orły oraz popiersia sławnych Polaków: Tadeusza Kościuszki czy Jana Pawła II.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się odlewy z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Również i tu możemy się pochwalić bardzo szerokim wyborem. Do mieszkań i domów proponujemy mniejsze odlewy (np. figurki o wysokości do 20 cm lub medaliony na ścianę). Biurom, instytucjom publicznym i samorządowym polecamy większe popiersia na marmurowych lub granitowych podstawach. Z okazji okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości wprowadzamy również nowe wzory (wielkości 50-80cm), z przeznaczeniem na pomniki.

Idealnym sposobem uczczenia tej pięknej rocznicy są odlewane tablice upamiętniające odzyskanie niepodległości. Każdą z nich wykonujemy na indywidualne zamówienie. Najpierw uzgadniamy z klientem szczegóły i wygląd, po czym przygotowujemy projekt. Po jego akceptacji wykonujemy odlew.

Popiersia Piłsudskiego w naszym sklepie

Zapraszamy do odwiedzenie naszego sklepu i zapoznania się z ofertą.

Marszałek Piłsudski